Poloautomat. kotel ZAMUS

Nová řada teplovodních kotlů s radiálním ventilátorem (s možností  účinné regulace vzduchu) ovládaným digitálním termostatem.

Ventilátor přivádí vzduch pod rošt. Digitálním termostatem nastavíme požadovanou teplotu vody v systému. Vnitřní část kotle je rozdělena na dvě části. Spodní část slouží jako zásobník pro přikládání dřeva. Přikládací šachta je z části opatřena vyměnitelnými šamotovými pláty. Průtokový rošt je vyroben ze silnostěnných trubek. Na roště je položena ocelová vložka, která prodlužuje dobu hoření. Ve vrchní části kotle je umístěno šest svislých lamel. Těsně pod lamelami je posuvný tál, který pomocí táhla  umístěného na zadní straně kotle usměrňuje tok spalin.

Před zatopením posuneme litinový tál (tahem do přední části kotle ke dveřím kotle), tak aby spaliny odcházely krátkou cestou do komína. Po následném přiložení posuneme tál na zadní stěnu kotle. Tím uzavřeme krátkou cestu a spaliny musí procházet přes šest svislých lamel, čímž se zásadně zvýší účinnost kotle.

Vnitřní část kotle je vyrobena z oceli o síle 5mm. Životnost kotle je plánovaná na 20 let. Kotle vyrábíme na objednávku podle přání zákazníka.